Warning: include_once(/home/u7398372/tekhavadis.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/u7398372/tekhavadis.com/wp-content/advanced-cache.php on line 22

Warning: include_once(): Failed opening '/home/u7398372/tekhavadis.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php72/usr/share/pear') in /home/u7398372/tekhavadis.com/wp-content/advanced-cache.php on line 22
4 büyük, 4 hoca.. – Tek Havadis

Türkiye’de futbolda önce 3 büyükler derdik . Sonra Trabzonspor’da 6 şampiyonluk ile ( onlara göre 7) 4 büyük demeye başladık.

Şimdi bugünlerde gelinen noktada bu büyüklere bir bakalım.
Bu 4 takımımızın da en büyük ortak özelliği maddi olarak, yılların getirdiği kötü yönetimler sonrası “ bitik” olmaları. Hepsinin diğer ortak özelliği çeşitli zamanlarda UEFA dan üst üste ceza almaları.

Galatasaray, şampiyonlar liginde en zayıf grubundan elendi. Kura çekiminde başkan ve yöneticiler neredeyse sevinçten zil takıp oynayacaktı. Sonuç UEFA kupasına zor kaldılar. Herkes “ golcümüz yok” elenmek normal dedi. Ardından UEFA ilk turunda Benfica ya elendiler “ golcümüz vardı ama daha uyumu yoktu” normal sonuç dediler. Yetmedi Türkiye kupasında 1. lig ekibi Hatayspor dan 4 gol yediler “ hakem rezilliği “ deyip yine normal dediler.

Yani herşeye her başarısızlığa bahane üretmekte üstümüze yok.
Fenerbahçe ‘ye gelince durum daha da vahim..
20 yıl sonra Aziz Yıldırım’ı devirip Başkanlığı alan Ali Koç işi gücü bırakmış ya hakemlerle ya da Galatasaray ile uğraşıyor. UEFA dan elenmişler, Türkiye kupasında 100 milyon euro’luk takımı Ümraniye karşısında rezil olmuş, koskoca Fenerbahçe ligden düşmek üzere onun İçin önemli değil.

Beşiktaş’a gelince..
Diğerlerinden tek farkı Türkiye kupasından elenmediler. Neden mi?. Zaten TFF’den geçen yıl aldıkları ceza yüzünden bu yıl kupadan men edildikleri için. Avrupa macerası zaten fiyasko.

Trabzonspor a gelince.
Avrupa da hiç yenilmediler bu yıl. Çünkü katılamadılar. Başkan, hoca falan derken umutlar çabuk söndü. Üstüne üstlük en büyük umutları Türkiye kupasıydı Ümraniyespor Fenerbahçe ‘den sonra onları da sildi süpürdü. Başkanları başarısızlığın sebepleri ile uğraşacağına “ Çanakkale savaşında “ neler olduğunu anlatmaya başladı. Taraftarı da alkışladı..

Sonuçta formalar gerçekten 4 büyük, buna kimse laf söyleyemez. Ancak bu formaları sırtına geçirenler ve bu takımlara yön verenler de büyük mü?. Yoksa biz mi bunları gözümüzde büyütüyoruz?.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir