“Gelenek devam edecek mi?”

Tarih 8 Mart 2015.
Fenerbahçe Kadıköy’de Galatasaray’ı Kuyt’un attığı golle 1-0 yeniyor. Bunda tuhaf birşey yok, sarı- kırmızılıların zaten yıllarca deplasmanda galibiyeti yok. Maç bitmiş bende stadın 5. Katından asansöre bindim yayına gidiyorum. Asansör 3. Katta durdu. Zamanın Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat ve yöneticiler asansöre girdiler.

Doktor hastanın ayağına gelirmiş misali..
Ben Başkan Yarsuvat’a “ sayın başkan 15 yıl oldu Kadıköy’de Fenerbahçe’yi yenemiyorsunuz? Taraftar perişan” dedim..
Duygun Yarsuvat ‘ın cevabı mı?.

“ üzülecek bir şey yok. Gelenek devam ediyor” oldu..
Yarsuvat’ın bu cevabı beni olduğu kadar asansörde bulunanları ve bilhassa Ali Dürüst ‘ü de şok etmişti..

Ali Dürüst ile göz göze geldiğimizde “ Başkan fena çuvalladı “ der gibi bakışları vardı. Bütün bu yaşananlar 1-2 dakikada oldu ve zemin kata geldik. Galatasaray yöneticileri statdan ayrılmak İçin otobüse giderken ben çoktan Telegol yayınına bağlanmış ve Başkan Duygun Yarsuvat ‘ın maç yorumunu seyircilere aktarmıştım. Ve hala her Fenerbahçe- Galatasaray maçı gündeme geldiğinde Yarsuvat ‘ın “ gelenek devam ediyor” sözü unutulmazlar arasına girdi.

Galatasaray yenilmişti ama sezon sonunda Hamza Hamzaoğlu’nun öğrencileri şampiyonluk kupasını kaldırmıştı. Sadece o değil Türkiye’de bir sezonda dağıtılan bütün kupalarla beraber.
Bu hafta sonu yine Kadıköy’de Fenerbahçe maçı var. Galatasaray’ın kazanmaktan başka çaresi yok. Fatih Terim ve Futbolcular şeytanın bacağını kırmaya galip gelip şampiyonluk yoluna devam etmek istiyor.
Sarı- kırmızılı taraftarların ise tek sloganı var. “ o sene bu sene “..

Şimdi herkes bekliyor..
Eski başkan Duygun Yarsuvat’ın dediği gibi gelenek devam mı edecek , yoksa taraftarın dediği o sene bu sene mi olacak?.
Ne olursa olsun Galatasaray kaybederse şampiyonluk umutlarının çok azalacağı. Fenerbahçe kaybeder de onlar İçin durum daha da vahim. Kalan maçlarda kümede kalmak İçin çok ter dökecekler.
Not: 2 gün önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Duygun Yarsuvat ‘a geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kendisini çok eskiden tanırım. Marmara Üniversitesi İletişimi Fakültesi’nde hocam dı. Nasıl mı bilirim?.. o konuya girmesem daha iyi olacak..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!