Gümülcine’de çocuk şenliği!

????????????????????????????????????

Gümülcine Türk Gençler Birliği bahçesinde 12 Nisan 2019 Cuma günü Çocuk Şenliği düzenlendi. Şenliğe katılan çocuklar doyasıya eğlendiler.

GTGB bahçesinde düzenlenen Çocuk Şenliği saat 17:00’da açılış konuşmalarıyla başladı. Şenliğe katılan anneleri ilk olarak Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet selamladı şenlikle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Devamında GTGB Resim Kursu öğretmeni Aslı Ali ve şenlikte anneleri, çocukları yalnız bırakmayan Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’nun eşleri Aslı Ömeroğlu da söz alarak konuşma yaptılar. Ömeröğlu, şenliğin düzenlenmesinde emeği geceleri tebrik etti.

Şenliğin açılışında ayrıca Keşan Ticaret Odası Kadın Girişimcileri adına misafirlerden bir bayan da söz alarak düşüncelerini paylaştı.

Konuşmalardan sonra Gümülcine Türk Gençler Birliği Folklor Ekibi sahne alarak birbirinden güzel halk oyunlarını sergilediler.

Daha sonra GTGB çatışı altında faaliyet gösteren kurslarda eğitim gören öğrenciler tarafından yapılan resimlerin sergilendiği serginin açılışı yapıldı.

Serginin açılışını Başkonsolos Murat Ömeroğlu’nun eşleri Aslı Ömeroğlu gerçekleştirdi. Açılıştan sonra çocuklar tarafından yapılan farklı ve birbirinden güzel resimler yakından incelendi.

Programın devamında çocuklar birliğin bahçesinde farklı oyunları oynamaya eğlenmeye devam ettiler. Palyaçolarla birlikte çocuklar evet-hayır, sandalye kapmaca v.b oyunları oynayarak güzel vakit geçirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!